17 Δεκ 2017
Παρασκευή, 01 Δεκεμβρίου 2017 13:05

Αποτελέσματα της Κριτικής Επιτροπής του Αρχιτεκτονικού Διαγωνισμού με τίτλο: «ΣΤΑΘΜΟΣ ΕΠΙΒΑΤΩΝ ΛΙΜΕΝΑ ΣΟΥΔΑΣ - ΕΝΔΙΑΜΕΣΗ ΦΑΣΗ»

 Η Διοργανώτρια Αρχή - Δ/νση Λιμενικών Υποδομών (Δ20) της Γ.Γ.Υ/Γ.Δ.Υ.ΛΙ.Κ.Υ του Υπουργείου Υποδομών και Μεταφορών - μετά την από 27-11-2017 υποβολή των Πρακτικών της Κριτικής Επιτροπής του Αρχιτεκτονικού Διαγωνισμού με τίτλο : «ΣΤΑΘΜΟΣ ΕΠΙΒΑΤΩΝ ΛΙΜΕΝΑ ΣΟΥΔΑΣ – ΕΝΔΙΑΜΕΣΗ ΦΑΣΗ» ανακοινώνει τα ονόματα των μελετητών ανά βραβείο: 

Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ
Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ Νο. 9 ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ ΑΡΙΘΜΟ: ΟΟ11110000
ΟΜΑΔΑ ΜΕΛΕΤΗΣ
ΑΡΧ.ΜΕΛΕΤΗ: ΒΑΣΙΛΗΣ ΓΚΙΚΑΠΕΠΠΑΣ, Αρχ. Μηχ.ΕΜΠ - ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ, Αρχ.Μηχ.ΕΜΠ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ : ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ, Αρχ. Μηχ. ΔΠΘ, ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΜΠΙΛΛΑ, Αρχ. Μηχ. ΔΠΘ, ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ ΤΣΑΜΗΤΡΟΥ, Αρχ. Μηχ. ΔΠΘ
ΣΤΑΤΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ : ΧΑΡΗΣ ΓΑΝΤΕΣ, Δρ. Πολ. Μηχ/κός Καθηγητής ΕΜΠ
ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ: ΙΩΑΝΝΗΣ ΨΑΡΑΣ, Πολ.Μηχ. ΕΜΠ, ΜΔΕ ΕΜΠ, ΜΑΡΙΑ ΒΙΛΛΗ ΜΠΙΛΛΗ, Πολ.Μηχ. ΕΜΠ, ΜΔΕ ΕΜΠ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΚΟΥΛΑΤΣΟΥ, Πολ. Μηχ. ΕΜΠ, ΜΔΕ ΕΜΠ
Η-Μ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ : Κ. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ- Σ.ΤΣΑΝΤΕΣ & ΣΙΑ .Ε.Ε
ΓΕΩΤΕΧΝΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ : ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΡΟΥΣΣΟΣ Msc Μεταλλειολόγος Μηχ. ΕΜΠ
ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ : ΒΙΔΙΑΝΟΣ ΡΟΥΣΟΣ, MscΜεταλ/γος Μηχ. ΕΜΠ , ΖΑΦΕΙΡΟΥΛΑ ΚΑΡΒΩΝΗ, MscΜεταλ/γος Μηχ. ΕΜΠ

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ
Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ Νο.2 ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ ΑΡΙΘΜΟ: AU00783505
ΟΜΑΔΑ ΜΕΛΕΤΗΣ
ΑΡΧ. ΜΕΛΕΤΗ : Architects for Urbanity V.O.F.
ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ : ΜΑΡΙΝΑΚΟΥΝΑΒΗ, ΙΡΓΚΕΝΣΑΛΙΑΝΙ, KAROLINA SZOSTKIEWICZ
ΒΟΗΘΟΣ : ΧΑΡΗΣΒΑΜΒΑΚΑΣ
ΣΤΑΤΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ: DENCO ΣτατικέςΜελέτεςΙ.Κ.Ε. – DENCO Structural Engineering PC
H-M  ΜΕΛΕΤΗ : ΓΡΗΓ. ΔΡΕΤΤΑΣΚΑΙΣΙΑΕ.Ε.-GKA  engineers EE
ΓΕΩΤΕΧΝΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ: DENCO ΣτατικέςΜελέτεςΙ.Κ.Ε. – DENCO Structural Engineering PC 
 
Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ
Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ Νο.6 ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ ΑΡΙΘΜΟ : 84234711MS
ΟΜΑΔΑ ΜΕΛΕΤΗΣ 
ΑΡΧ. ΜΕΛΕΤΗ : ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ, Αρχ. Μηχ/κός
ΣΤΑΤΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ : ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΟΝΤΙΖΑΣ, Πολ. Μηχ/κός
H-M  ΜΕΛΕΤΗ : ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ, Μηχ/γος Μηχ/κός
ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΟΙ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΕΣ ΜΗΧ/ΚΟΙ : ΚΩΝ/ΝΟΣ ΚΟΣΜΑΣ, ΗΛΙΑΣ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ, ΝΕΣΤΟΡΑΣ ΣΚΑΝΤΖΟΥΡΗΣ,  ΜΑΡΘΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ

 

Προτείνονται από την Κριτική Επιτροπή του Αρχιτεκτονικού Διαγωνισμού οι παρακάτω εύφημες μνείες : 

ΕΥΦΗΜΟΣ ΜΝΕΙΑ 

1. ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ Νο.4 ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ ΑΡΙΘΜΟ: 00001103EX 
ΑΡΧ. ΜΕΛΕΤΗ : ΕΛΕΝΗ ΛΙΒΑΝΗ, Αρχ.Μηχ/κός, SOUTHArchitecture 
ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ  ΟΜΑΔΑ ΜΕΛΕΤΗΣ : ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ, Αρχ.Μηχ,ΕΜΠ MScGSAPP, ΛΙΒΑΝΗ ΕΛΕΝΗ, Αρχ.Μηχ. ΕΜΠ, MSc, SOUTHArchitecture 
ΤΡΙΣΔΙΑΣΤΑΤΕΣ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΕΙΣ : ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΝΑ, Αρχ. Μηχ. ΑΠΘ 
ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΤΟΠ.ΜΕΛΕΤΗΣ : ΚΟΚΚΙΝΗ ΔΑΦΝΗ, Αρχ. Μηχ. ΕΜΠ, MSc. ΕΤΗ 
ΣΤΑΤΙΚΗ  ΚΑΙ ΓΕΩΤΕΧΝΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ : ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ, Πολ.Μηχ/κός 
Η/Μ ΜΕΛΕΤΗ : ΜΑΡΚΟΣ ΚΑΤΣΑΦΑΡΟΣ, Μηχ/γος Μηχ/κός
 
2. ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ Νο.8 ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ ΑΡΙΘΜΟ: AP01010109 
ΑΡΧ. ΜΕΛΕΤΗ: ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΔΟΥ ΡΕΝΑ 
ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΕΣ : Ν.ΑΠΕΡΓΗΣ, Α.ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ, Ν.ΤΣΟΜΠΙΚΟΥ,   Α.ΒΕΡΤΕΟΥΡΗ, Γ.ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, Ε.ΣΟΥΡΛΑΝΤΖΗ, Μ.ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΟΥ 
ΚΑΙ ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗΣ : Μ.ΛΑΦΗ 
ΣΤΑΤΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ :  ΠΑΓΩΝΗΣ - ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ -  ΚΙΝΑΤΟΣ Ε.Ε. 
Η-Μ ΜΕΛΕΤΗ : Ι.ΠΑΠΑΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝ/ΤΕΣ Ε.Π.Ε. 
ΓΕΩΤΕΧΝΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ : ΠΛΑΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΝΟΜΙΜΟΣ ΕΚΠΡ/ΠΟΣ ΓΕΩΣΥΜΒΟΥΛΟΙ Ε.Π.Ε  
 
3. ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ Νο. 3 ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ ΑΡΙΘΜΟ: 73636237AF 
ΑΡΧ. ΜΕΛΕΤΗ: ΤΡΥΦΩΝΙΔΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ, Αρχ. Μηχ/κός - ΓΟΥΡΔΟΥΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, Αρχ. Μηχ/κός 
ΣΤΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΓΕΩΤΕΧΝΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ : ΤΖΕΛΙΟΥ ΑΓΟΡΙΤΣΑ-ΑΝΝΑ, Πολ.Μηχ/κός 
Η/Μ ΜΕΛΕΤΗ : ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΜΕΛΦΟΣ, Ηλεκτρ/γος Μηχ/κός 
ΟΜΑΔΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΟΙ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ: ΧΑΡΧΑΡΗ ΝΕΦΕΛΗ, ΔΡΟΥΓΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΔΑΜΒΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΕΤΗ, ΣΤΕΛΙΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 
 
4. ΓΙΑ TH ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ Νο.10 ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ ΑΡΙΘΜΟ : J766D83112 
ΑΡΧ. ΜΕΛΕΤΗ :  ΑΡΗΣ ΚΑΦΑΝΤΑΡΗΣ, Αρχ. Μηχ/κός - ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΑΓΩΝΑΣ, Αρχ. Μηχ/κός ,  ΙΩΣΗΦ ΔΑΚΟΡΩΝΙΑΣ-ΜΑΡΙΝΑ Αρχ. Μηχ/κός  
ΣΤΑΤΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ :  ΜΑΡΙΛΕΝΑ ΔΑΚΟΡΩΝΙΑ-ΜΑΡΙΝΑ, Πολ. Mηχ/κός 
Η/Μ ΜΕΛΕΤΗ :  ΑΡΗΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ, H/MMηχ/κός 

 

Τελευταία τροποποίηση στις Τρίτη, 05 Δεκεμβρίου 2017 14:37